O mnie

O MNIE
Nazywam się Monika Marszałek i pochodzę z Torunia. Po studiach długo szukałam swojej drogi, którą odnalazłam właśnie w fotografii. Jest to zajęcie, które sprawia mi wiele radości, satysfakcji, w którym czuję się spełniona. Poza fotografią uwielbiam podróżować i uwieczniać najpiękniejsze miejsca na zdjęciach. Lubię też sport ekstremalny jakim jest wspinaczka skałkowa.
Fotograficzną wiedzę zdobywałam na licznych warsztatach fotograficznych. Uczyłam się od najlepszych m.in. od Beaty Banach, Karola Kalinowskiego ze Swietliste.pl oraz od Iwony Podlasińskiej. Cały czas się rozwijam i korzystam z kolejnych kursów i warsztatów. Odbyłam również kurs liturgiczny, który upoważnia mnie do fotografowania w kościele, podczas uroczystości ślubnych. Wykonane przeze mnie zdjęcia poddaję autorskiej obróbce. Pracuje w programach Photoshop oraz Lightroom. Działam na najwyższej jakości sprzęcie firmy Nikon, który umożliwia wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości, dzięki czemu fotografie mogą być drukowane w dużych formatach.
Dlaczego fotografia emocji? W fotografii interesują mnie przede wszystkim ludzie, ich emocje, zachowania, zwyczaje. Zewnętrzna otoczka i piękne dekoracje są ważne. Nadają klimat całej uroczystości i mają zbudować odpowiedni nastrój do tego, by czuć się dobrze. Elementy te są tłem tego, co dla mnie w fotografii jest najważniejsze: EMOCJI. Pragnę zatrzymać dla Was chwile do których będziecie mogli wracać za pomocą moich zdjęć. Pragnę zatrzymać Twoje wzruszenie podczas składania przysięgi małżeńskiej, dumę Twojego ojca gdy pierwszy raz zobaczy Ciebie w sukni ślubnej czy wzruszenia rodziców podczas podziękowań, które dla nich przygotowaliście. To właśnie tą drogą w fotografii podążam.
Uwielbiam widzieć jak cieszycie się z otrzymanych zdjęć, daje mi to bardzo dużo radości i satysfakcji. Wasze emocje udzielają się również mi. Dzięki czemu działam i cały czas się rozwijam.
Uwielbiam fotografować ludzi i lubię zdjęcia naturalne, bez pozowania. Nie wykonuję typowych, nudnych, ustawianych zdjęć. Zachęcam do bycia sobą. Wiem, że wiele osób boi się aparatu i obiektywu:) Ja staram się dbać przede wszystkim o dobrą atmosferę, co rozładowuje niepotrzebne napięcie. Podczas sesji staram się uchwycić Wasze spontaniczne zachowania, szczere uczucia i głębokie spojrzenia.
Działam na terenie Torunia i całego województwa kujawsko-pomorskiego, ale aby wykonać dla Was zdjęcia mogę udać się również w inne miejsca w Polsce. Zapraszam do kontaktu poprzez formularz kontaktowy albo bezpośrednio na kontakt@monikamarszalek.pl